Skip to main content
Pokoje gościnne Zygmuntowska - Noclegi - Nowy Sącz, ul. Zygmuntowska 17-15

Jak spędzić wakacje w Nowym Sączu? Poznaj ofertę najlepszych basenów i kąpielisk!

Wakacje w Nowym Sączu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie lubią biernego odpoczynku na kanapie. Na pasjonatów sportowej aktywności czeka tu bowiem wiele propozycji, które pozwolą na wypełnienie wolnego czasu w wartościowy sposób. Jedną z najczęściej wybieranych są miejscowe parki wodne. Nic dziwnego, bowiem oferują one nie tylko możliwość nauki pływania pod czujnym okiem instruktora, ale również dodatkowe atrakcje, uświetniające czas, spędzony w wodzie. Zastanawiasz się, który obiekt wybrać? Poznaj z nami najlepsze miejsca do pływania w Nowym Sączu!

Gdzie spędzić wakacje w Nowym Sączu nad wodą lub basenem?

Czy Nowy Sącz jest dobrym kierunkiem dla wielbicieli wodnych atrakcji?

Oczywiście, że tak! Nowy Sącz oferuje wiele możliwości wszystkim pasjonatom dobrej zabawy w wodzie. To nie tylko baseny odkryte, umożliwiające aktywność na świeżym powietrzu, ale również i obiekty kryte, stwarzające szansę na ciekawe wypełnienie wolnego czasu, również w trakcie niepogody. Z tak bogatej oferty warto skorzystać zwłaszcza w okresie wakacyjnym, o czym przekonuje się coraz więcej osób, wybierając Nowy Sącz na miejsce wypoczynku.

Na mieszkańców i przyjezdnych czeka tutaj również bogata oferta turystyczna, dzięki której można poznać kulturę i tradycję tej części kraju, ale także i regionalną kuchnię, zachęcającą aromatem i smakiem najlepszych potraw. Jeśli jesteś więc gotowy na wodne szaleństwo, połączone z odkrywaniem historii i kulinarną wyprawą po najlepszych smakach regionu, wybierz Nowy Sącz na kierunek swojej podróży!

Które baseny kryte w Nowym Sączu warto poznać?

W Nowym Sączu nie będziesz nudził się nie tylko w upalne, letnie dni, ale również i w czasie niepogody. W obu przypadkach warto skorzystać z oferty tutejszych basenów krytych, otwierających cały wachlarz możliwości przed zwolennikami najlepszej zabawy w wodzie.

Kryta pływalnia MOSiR

Przy ul. Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu działa kryta pływalnia MOSiR, czyli mini park wodny z niezwykle bogatą ofertą dla pasjonatów wodnych atrakcji. Tutaj mogą spędzić czas zarówno amatorzy, korzystający z basenu rekreacyjnego o nieregularnym kształcie i różnej głębokości, jak i profesjonaliści, przygotowujący się do udziału w zawodach. To jednak jeszcze nie wszystko! Ci, którzy zdecydują się spędzić wolny czas właśnie tutaj, mogą skorzystać również z dodatkowych atrakcji, jak hydromasaż, gejzer i bicz wodny czy zjeżdżalnia, której długość wynosi aż 45 metrów. A wszystko to w wysokiej jakości wodzie o temperaturze, wahającej się w granicach od 27 do nawet 29˚C!

Kryta Pływalnia MOSiR
Nadbrzeżna 34,
33-300 Nowy Sącz
Tel.: 883 354 127

Baseny odkryte w Nowym Sączu

Aqua Centrum Chełmiec

To kolejne miejsce dla miłośników pływania w Nowym Sączu, którzy tym razem powinni udać się pod adres Marcinkowicka 9. Tutaj czeka na nich kryta pływalnia, z której korzystać mogą zarówno nieco starsi, jak i najmłodsi członkowie rodziny. I to właśnie dla nich przygotowano cały szereg atrakcji, jak chociażby:

  • lekcje pływania z profesjonalnym instruktorem,
  • przedszkole pływackie, czyli zabawy w wodzie dla maluchów,
  • brodzik dla najmłodszych gości z atrakcjami typu dzwonek wodny.

Nieco starsi bywalcy mogą również skorzystać z oferty basenu pływackiego i rekreacyjnego oraz z części SPA, oferującej m.in. saunę fińską, łaźnię parową, generator lodu czy natryski wrażeń, dzięki którym można poczuć na swoim ciele powiew bryzy polarnej lub wziąć kąpiel w ciepłych kroplach deszczu.

Aqua Centrum Chełmiec
Marcinkowicka 9,
33-395 Nowy Sącz
Tel.: 18 548 03 21

Aqua centrum w okolicach Nowego Sącza dostępne na wakacjach

Dlaczego warto skorzystać z oferty nowosądeckich basenów odkrytych?

W Nowym Sączu dobrze poczują się zarówno ci, którzy preferują zabawę w obiektach, zapewniających kontrolę temperatury wody i możliwość zabawy, niezależnie od warunków atmosferycznych, jak i zwolennicy aktywności na świeżym powietrzu. To właśnie przedstawiciele tej drugiej grupy najczęściej wybierają tutejsze baseny odkryte, oferujące cały wachlarz różnorodnych atrakcji.

Basen nad Łubinką MOSiR

Basen na Łubinką MOSiR działa przy ul. Zdrojowej, zachęcając potencjalnych bywalców profesjonalną strefą pływacką z biczami wodnymi, masażerami Taithi i gejzerem podwodnym oraz strefą rekreacyjną z rwącą rzeką, masażerami, huśtawką wodną i grzybkiem. Na brak atrakcji nie będą tutaj narzekać również młodsi pasjonaci dobrej zabawy. Czeka tu na nich bowiem:

  • brodzik, przeznaczony dla najmłodszych gości,
  • strefa dla starszych dzieci z wodnym palcem zabaw, tworzonym przez zjeżdżalnie, koło wodne, armatki i wodny parasol.

A wszystko to w ciepłych promieniach wakacyjnego słońca, zachęcającego do odłożenia tabletów i telefonów i radosnej zabawy na świeżym powietrzu.

Basen nad Łubinką MOSiR
Zdrojowa,
33-300 Nowy Sącz
Tel.: 18 441 83 83

Baseny odkryte w Nowym Sączu i okolicach

Baseny na Radwanowie

Tym razem zwolenników aktywności wodnej zapraszamy nieco poza granice miasta. Baseny na Radwanowie, bo właśnie o nich mowa, oferują swoim gościom zewnętrzny basen rekreacyjny, wyposażony w dwie zjeżdżalnie, urządzenia do hydromasażu oraz brodzik dla najmłodszych członków rodzin. Do dyspozycji bywalców oddano również saunę, gdzie warto zażyć nieco relaksu po wodnym szaleństwie. Na miejscu wynająć można również leżaki i parasole lub też skorzystać z boiska do piłki plażowej. Nic dziwnego, że wakacyjna oferta cieszy się tutaj nieustającym zainteresowaniem osób, chcących połączyć w jedną całość komfortowy odpoczynek i sportowe atrakcje na najwyższym poziomie.

Baseny Na Radwanowie
Łomnickie 85,
33-350 Piwniczna-Zdrój
Tel.: 18 442 32 08

Jakie baseny odwiedzić w Nowym Sączu?

A może czas wolny nad kąpieliskiem?

W Nowym Sączu działa również kąpielisko ReMar Land, oferujące niezwykle atrakcyjne formy spędzania wakacyjnego urlopu. Przy ul. Na Stawach 24 skorzystać można bowiem z wielu różnorodnych możliwości, dzięki którym bierny odpoczynek na kanapie znacząco traci na atrakcyjności.

Baseny i zjeżdżalnie w Centrum Rekreacyjnym ReMar Land

Malowniczo położone kąpielisko zapewnia szeroki wachlarz atrakcji dla pasjonatów dobrej zabawy i komfortowego wypoczynku. Na miejscu skorzystać można z basenów zewnętrznych i basenu dziecięcego, przeznaczonego dla najmłodszych uczestników wodnej rozrywki. Szczególną popularnością cieszą się również zjeżdżalnie wodne, w tym zjeżdżalnia Anakonda o długości, przekraczającej 99 m oraz wodny plac zabaw dla dzieci, stwarzający doskonałą okazję do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Sportowa aktywność w ReMar Land

ReMar Land to nie tylko baseny i zjeżdżalnie. Obiekt oferuje bowiem wiele dodatkowych możliwości dla tych, którzy chcą obudzić w sobie ducha sportowej rywalizacji. Tutaj skorzystać można bowiem z:

  • boiska do piłki siatkowej, umożliwiającego sportowe rozgrywki,
  • ścianki wspinaczkowej dla pasjonatów pokonywania własnych słabości,
  • wypożyczalni rowerów i sprzętów wodnych.

Wszystko to uzupełnia strefa gastronomiczna, pozwalająca na nieco odpoczynku w czasie wakacyjnych rozrywek.

RemarLand
Na Stawach 24,
33-340 Stary Sącz
Tel.: 601 598 795

Gdzie można odpocząć na basenie w Nowym Sączu i okolicach?

Gdzie nocować w Nowym Sączu?

Jak nietrudno zauważyć, Nowy Sącz to prawdziwy raj dla pasjonatów aktywności w wodzie. Aby móc w pełni wykorzystać potencjał miasta, warto zatrzymać się tutaj nieco dłużej. Wszystkich tych, którzy chcą aktywnie spędzić wakacyjny czas, zapraszamy do rezerwacji noclegów w pokojach gościnnych Zygmuntowska, gdzie można komfortowo odpocząć po dniu pełnym sportowych wrażeń, nabierając na nowo energii do dalszej zabawy.

Zarezerwuj termin!