Skip to main content
Pokoje gościnne Zygmuntowska - Noclegi - Nowy Sącz, ul. Zygmuntowska 17-15

Top 10 atrakcji dla dzieci w Nowym Sączu

Nowy Sącz jest miastem bogatym w atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. To właśnie dla najmłodszych turystów i mieszkańców przygotowano tutaj mnóstwo rozrywek, które z pewnością staną się źródłem najpiękniejszych wspomnień. Co robić z dziećmi w Nowym Sączu? Przygotowaliśmy ranking 10 atrakcji, dzięki którym najmłodsi członkowie rodziny z pewnością nie będą narzekać na nudę!

Najciekawsze i najlepsze atrakcje w Nowym Sączu

1. UFOland Sala Zabaw dla dzieci

Ufoland to największa w mieście sala zabaw dla najmłodszych, mieszcząca się pod adresem Radziecka 19, 33-300 Nowy Sącz. W trzech tematycznych salach znajdzie coś dla siebie każde dziecko w wieku od kilku miesięcy do 12 lat. Dla nieco mniejszych pasjonatów przygody, Ufoland przygotował bezpieczny kącik malucha z zabawkami, basenem z piłkami i zjeżdżalnią. Starsi z kolei mogą pozbyć się nadmiaru energii, korzystając z dużej konstrukcji z czterema poziomami zabaw, w której czeka już symulator koparki, automaty i bujaki oraz dwie zjeżdżalnie dla spragnionych wrażeń odkrywców.

2. Tor rowerowy Pumptruck

Pod adresem Aleje Piłsudskiego, 33-300 Nowy Sącz mieści największy w Polsce kompleks placów zabaw dla młodych miłośników dwóch kółek. Pumptrack, bo o nim właśnie mowa, to ponad 6000 m² wypełnionych przez ciekawe tory rowerowe, ale również boiska do piłki siatkowej czy street workout. Bez obaw znajdą tutaj zajęcie zarówno ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tego rodzaju rozrywkami, jak i ci, dla których pokonywanie skomplikowanych układów i pętli nie stanowi większego problemu. Tutaj spotkać można również przyszłych olimpijczyków, trenujących swoje umiejętności jazdy z przeszkodami.

3. Tor gokartowy NITRO Karting Gokarty

Gokarty to współcześnie atrakcja niemalże dla każdego. Dlatego też na Parking Galerii Sandecja w Nowym Sączu, a dokładnie na ul. Węgierska 170 przyjeżdżają wszyscy ci, którzy chcą spróbować swoich sił w tej wyjątkowej rozrywce. Dzięki nowoczesnej flocie gokartów w Nitro Karting można poczuć się jak na prawdziwym torze Formuły 1. Nie zapomniano tutaj jednak o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Plac został wyraźnie oznaczony biało-czerwonymi bandami, a dzieci korzystają zarówno z czteropunktowych pasów bezpieczeństwa, jak i z pomocy profesjonalnej obsługi toru.

4. JUMPMANIA Park Trampolin

JUMPMANIA to miejsce, w którym spotykają się miłośnicy świetnej zabawy i aktywnego wypoczynku. Pod adresem ul. Zielona 27, 33-300 Nowy Sącz mieści się wyjątkowa strefa rekreacyjna, przeznaczona dla wszystkich tych, dla których walka z grawitacją to najlepsza forma spędzania wolnego czasu. 1600 m² zostało tutaj podzielone na dwie strefy, z których mogą korzystać zarówno młodsi miłośnicy trampolin, jak i starsi zwolennicy powietrznych ewolucji. Trampoliny różnych rozmiarów, profesjonalna ścieżka gimnastyczna i najdłuższy fast track w Polsce, gwarantują wielogodzinną rozrywkę dla dzieci, spragnionych wyjątkowych wrażeń.

5. Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej

Przy ul. Nabrzeżnej, 33-300 Nowy Sącz, działa prężnie Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej, w którym każde dziecko może liczyć na długie godziny najlepszej zabawy. Dla najmłodszych przygotowano tutaj nie tylko miasteczko rowerowe, ale również piaskownice z taśmociągiem, karuzele, huśtawki, tory przeszkód i ścieżki, stanowiące prawdziwe wyzwanie dla zmysłu równowagi. Wyśmienitą rozrywkę mają tutaj zagwarantowaną również osoby niepełnosprawne. Tym sposobem atrakcja szybko stała się miejscem, wybieranym przez rodziny na wolne popołudnia i weekendowe wycieczki.

6. LaserShot – elektroniczny Paintball

Wbrew pozorom, to rozrywka nie tylko dla starszych dzieci i młodzieży. Na miejscu przygotowano bowiem atrakcje dla maluchów już od 5 roku życia. Każdy z odwiedzających LaserShot może poczuć się jak wewnątrz prawdziwej gry komputerowej. Ci, którzy zdecydują się przenieść do wirtualnego świata, mogą przemierzać pełen ciekawych zakamarków labirynt, ćwicząc przy tym refleks i spostrzegawczość. Ten punkt rozrywki znajduje się przy ul. Piotra Skargi 5 w Nowym Sączu. Co ważne, paintball to bezpieczna forma zabawy, która nie przysporzy żadnych kontuzji i siniaków, a z pewnością zostanie w pamięci na lata.

7. Bajkoland

Pod adresem Lwowska 80, 33-300 Nowy Sącz dzieci mogą przenieść się do cudownej krainy fantazji, kolorów i rozrywki w najlepszym wydaniu. Czekają tu na nie bezpieczne, a zarazem bogato wyposażone sale zabaw, w których każdy może liczyć na dobrą zabawę i mnóstwo niezapomnianych wrażeń. A wszystko to pod okiem doświadczonych animatorek z pedagogicznym wykształceniem. Na miejscu organizowane są również przyjęcia okolicznościowe, połączone z dodatkowymi atrakcjami dla solenizanta i jego gości.

8. Interaktywny Plac Zabaw Wodnych i Kryta Pływalnia

Interaktywny Plac Zabaw Wodnych i Kryta Pływalnia to odpowiedź na potrzeby dzieci, które swój wolny czas pragną poświęcić na najlepszą zabawę w wodzie. Tutaj mają one zagwarantowane zarówno basen sportowy, jak i basen rekreacyjny o nieregularnych kształtach. Miłośnicy podwodnych przygód mogą liczyć również na dodatkowe atrakcje jak gejzer, przeciwprąd, grzybek i bicz wodny, ale również i zjeżdżalnię o długości 45 m! Szalona zabawa odbywa się tutaj w komfortowych warunkach i wodzie wolnej od bakterii, co gwarantują właściciele obiektu znajdującego się na ul. Nadbrzeżna 34 w Nowym Sączu.

9. Park Strzelecki

Aby skorzystać z możliwości, które stwarza dla najmłodszych członków rodziny Park Strzelecki, należy udać się pod adres Ogrodowa 19, 33-300 Nowy Sącz. Na dzieci czekają tutaj wyjątkowe place zabaw z sadzawką czy mokrą piaskownicą oraz pętla gimnastyczna z ciekawymi elementami rozwijającymi koordynację ruchową i budującymi sprawność fizyczną. Na strefę rekreacyjną dla rodzin składają się również klimatyczne aleje parkowe, fontanna i amfiteatr, w którym sezonowo odbywają się różnego rodzaju imprezy.

10. Kryte Lodowisko

W naszym rankingu nie możemy również zapomnieć o jednej z największych atrakcji Nowego Sącza, cieszącej się ogromną popularnością w sezonie zimowym. Jest to Kryte Lodowisko, mieszczące się przy ul. Nabrzeżnej 34, 33-300 Nowy Sącz. Fani jazdy na łyżwach mogą tutaj skorzystać ze sporych rozmiarów tafli, ale również z serwisu i wypożyczalni sprzętu. Na Krytym Lodowisku doskonale bawią się całe rodziny, niezależnie od wieku, umiejętności i kondycji fizycznej ich poszczególnych członków, co można zaobserwować, wybierając tę formę relaksu na długie zimowe wieczory.

Nocleg w Nowym Sączu - polecany hostel przyjazny dzieciom

Wybierając się na urlop do Nowego Sącza, oprócz zapewnienia atrakcji najmłodszym, musimy również pamiętać o miejscu noclegowym dostosowanym do ich potrzeb.

Zapoznaj się z ofertą noclegów w stolicy Sądecczyzny:
Pokoje gościnne Zygmuntowska