Skip to main content
Pokoje gościnne Zygmuntowska - Noclegi - Nowy Sącz, ul. Zygmuntowska 17-15

Top 10 wyciągów narciarskich w okolicach Nowego Sącza

Nowy Sącz jest jednym z najstarszych miast Małopolski. Zostało ono położone nad rzeką Dunajec, w samym sercu Kotliny Sądeckiej. Nowy Sącz to i jego okolice słyną z ogromnej liczby zabytków oraz terenów spacerowych i turystycznych. Prym wiodą tu średniowieczne zamki, intrygujące muzea, zrekonstruowane miasteczka oraz… wyciągi narciarskie. W dzisiejszym tekście chcemy skupić się właśnie na ostatniej z tych atrakcji, dlatego przedstawiamy top 10 wyciągów narciarskich w okolicach Nowego Sącza.

TOP 10 stoków narciarskich w okolicach Nowego Sącza

1. Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka

Pierwszą z prezentowanych dziś stacji narciarskich jest Jaworzyna Krynicka dysponująca nowoczesną kolejką gondolową prowadzącą na szczyt Jaworzyny Krynickiej ora 7 wyciągami orczykowymi, 2 wyciągami krzesełkowymi 4-osobowymi, a także wyciągiem szkoleniowym przeznaczonym dla dzieci. Łączna przepustowość całego wyciągu to aż 13 200 osób/godzina.

Stacja Jaworzyna Krynicka to aż 8 km tras narciarskich, wśród których na wyróżnienie zasługuje trasa oznaczona nr 1, czyli najdłuższa oświetlona trasa w naszym kraju o długości 2,6 km. Innymi popularnymi trasami są te oznaczone numerami 2 oraz 2a, czyli trasy rodzinne. Warto również dodać, że każda z nich jest regularnie odśnieżana i ratrakowana. Stacja oferuje również możliwość wynajęcia sprzętu, usługi serwisowe, restaurację oraz bufet. Aktualny stan stoku można również sprawdzić przed wybraniem się w trasę, dzięki transmisjom online. Wejście na szczyt pozwala na podziwianie Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego, a przy dobrych warunkach pogodowych nawet Bieszczad po ukraińskiej stronie granicy.

Stacja Narciarska Jaworzyna KrynickaŹródło: snowshow.pl

Lokalizacja Stacji Narciarskiej Jaworzyna KrynickaZobacz cennik skipassów Stacji Narciarskiej Jaworzyna Krynicka

2. Stacja Narciarska Wierchomla

Wierchomla to jedna z największych rodzinnych stacji narciarskich w naszym kraju. Została ona usytuowana na stokach Pustej Wielkiej, gdzie dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi pokrywa śnieżna utrzymuje się od listopada, aż po marzec. Stacja Narciarska Wierchomla to w pełni oświetlone trasy o różnym poziomie trudności.

Znajdziemy tutaj wyciąg krzesełkowy, a także 3 wyciągi orczykowe. Najmłodsi użytkownicy stoku mogą skorzystać z jedynego w Polsce toru crossowego złożonego z band oraz rollerów. Wierchomla to również liczne punkty gastronomiczne, wypożyczalnia, serwis oraz przechowalnia sprzętu narciarskiego. Funkcjonuje tu również szkoła narciarska dla najmłodszych uznawana za najlepszą w naszym kraju.

Stacja Narciarska WierchomlaŹródło: wierchomla.com.pl 

Lokalizacja Stacji Narciarskiej WierchomlaZobacz cennik skipassów Stacji Narciarskiej Wierchomla

3. Ośrodek Ryterski Raj

Ośrodek ten znajduje się u podnóża Jastrzębiej Góry, w miejscowości Rytra. Stacja narciarska dysponuje 4-osobowym wyciągiem krzesełkowym, a także wyciągiem orczykowym oraz dywanowym dla dzieci. Łączna przepustowość wyciągów to 3000 osób/godzina. Trasy podzielone są na stopnie trudności, tak by każdy znalazł tu coś dla siebie.

Ryterski Raj jest regularnie dośnieżany oraz doskonale oświetlony, co pozwala korzystać z niego nawet w późnych godzinach wieczornych. Stacja oferuje również wypożyczalnię oraz profesjonalny serwis sprzętu narciarskiego, a także szkółkę narciarską oferująca naukę jazdy na nartach i desce. Z kolei przy dolnej stacji wyciągu najdziemy darmowy parking, ośrodek wypoczynkowy oraz punkty gastronomiczne.

Ośrodek Ryterski RajŹródło: ryterski.pl 

Lokalizacja Ośrodka Narciarskiego Ryterski RajZobacz cennik skipassów Ośrodka Narciarskiego Ryterski Raj

4. Centrum Słotwiny Arena

Jest to ośrodek narciarski usytuowany na południowo-wschodnim brzegu Drabiakówki. Miejsce to oferuje aż 12 tras zjazdowych o łącznej długości około 6,5 km i różnym stopniu trudności. Znajdziemy tu również 720 metrowy wyciąg krzesełkowy przeznaczony dla 6 osób, wyciąg orczykowy, a także wyciąg szkoleniowy dla dzieci z zimowym placem zabaw Kubuś-SKI.

Na terenie stacji możliwe jest uprawianie niezwykle interesującego sportu - snowkitingu, czyli zjazdu przy pomocy specjalnego latawca. Turyści odwiedzający Centrum Słotwiny Arena mają również do dyspozycji 600 metrowy, oświetlony snowpark, pensjonat z 30 miejscami noclegowymi oraz restaurację czynną cały rok.

Centrum Słotwiny ArenaŹródło: slotwiny.pl

Lokalizacja Ośrodka Narciarskiego Słotwiny ArenaZobacz cennik skipassów w Ośrodku Narciarskim Słotwiny Arena

5. Stacja Tylicz Ski

Stacja ta znajduje się w pobliżu Krynicy-Zdrój, a dokładniej w Tyliczu na zboczu Bradowca. Cały ośrodek położony jest w niezwykle spokojnej i malowniczej otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, gdzie dobry dojazd i konkurencyjne ceny sprawiają, że z roku na rok przybywa coraz więcej zainteresowanych tym miejscem turystów. Stacja składa się z 7 tras, a ukształtowanie terenu sprawia, że możliwe jest 11 wariantów zjazdu. Łączna długość tras Stacji Tylicz Ski to 5 km.

Stacja Tylicz SKI to również kolejka krzesełkowa długości 750 metrów, dwa wyciągi orczykowe oraz przeznaczony dla najmłodszych użytkowników wyciąg Baby Ski. Trasy są cały czas modernizowane urozmaicane, by zapewnić atrakcje zarówno początkującym, jak i zaawansowanym narciarzom.

Stacja Tylicz SkiŹródło: facebook.com/tyliczski 

Lokalizacja Stacji Narciarskiej Tylicz SkiZobacz cennik skipassów Stacji Narciarskiej Tylicz Ski

6. Stacja Narciarska Master-Ski

Master-Ski jest rodzinną stacją narciarską położoną 200 metrów od rynku w Tylicach. W miejscu tym znajdziemy 4-osobową kolejkę krzesełkową, 3 wyciągi oraz funpark umożliwiający zjazd przez tunel. Stoki Master-Ski to łącznie 10 tras charakteryzujących się różnym stopniem trudności oraz 400-metrowa trasa specjalna do zjazdu na tyczkach, a także 100-metrowe poletko do jazdy sankami.

Stoki Master-Ski są regularnie dośnieżane i ratrakowane, a także dobrze oświetlone. Trasy różnią się między sobą szerokością oraz skomplikowaniem, tak by każdy narciarz odnalazł miejsce dopasowane do jego poziomu umiejętności.

Stacja Narciarska Master-SkiŹródło: master-ski.pl

Lokalizacja Stacji Narciarskiej Master-SkiZobacz cennik skipassów Stacji Narciarskiej Master-Ski

7. Kamianna Ski

Kamianna Ski to miejsce usytuowane na północnym zboczu Okrągłej Górki i rodzinna stacja oddalona około 25 km od Nowego Sącza. Kamianna Ski to trzy wyciągi orczykowe o długości 124 m, 340 m oraz 600 m. Pierwszy z nich jest idealny do treningów dla początkujących, z kolei dwa kolejne zapewnią wrażenia doświadczonym narciarzom.

Trasy Kamianna Ski są nieustannie modernizowane, naśnieżane oraz ratrakowane dla zapewnienia jak najwyższej jakości zjazdów. Cały wyciąg jest doskonale oświetlony, co umożliwia korzystanie z niego do późnych godzin wieczornych. Dopełnieniem wyjątkowej atmosfery są prawdziwe imprezy w stylu APRES – SKI oraz imprezy na stoku dla najmłodszych. Nieopodal stacji znajduje się również restauracja oferująca wyśmienite, tradycyjne jedzenie.

Kamianna Ski

Lokalizacja Stacji Narciarskiej Kamianna SkiZobacz cennik skipassów Stacji Narciarskiej Kamianna Ski

8. Stacja Narciarska Kokuszka Ski

Stacja Narciarska Kokuszka Ski położona jest około 2 km od miasta Piwniczna Zdrój, pomiędzy Cycówką a Bystrą Górą. Stok podzielony został na 3 wyciągi, z czego dwa z nich to wyciągi talerzowe, oraz jeden dywanowy dla najmłodszych.

Trasy narciarskie Kokuszka Ski charakteryzują się zróżnicowaną skalą trudności, by zapewnić niezapomniane wrażenia narciarzom na różnych poziomach zaawansowania. Są one na bieżąco modernizowane i naśnieżane oraz ratrakowane, a oświetlenie zapewnia możliwość korzystania z tras do późnych godzin wieczornych. W dolnej części stacji znajdziemy parking, niewielką gospodę oferującą smaczne posiłki, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego oraz profesjonalny serwis.

Stacja Narciarska Kokuszka SkiŹródło: kokuszka-ski.pl 

Lokalizacja Stacji Narciarskiej Kokuszka SkiZobacz cennik skipassów Stacji Narciarskiej Kokuszka Ski

9. Stacja Narciarska Cieniawa Ski

Rodzinna Stacja Narciarska Cieniawa Ski położona jest 12 km od Nowego Sącza. Miejsce to oferuje 3 wyciągi narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności. Wyciąg mały to łagodny stok o długości 350 metrów do nauki jazdy dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Wyciąg duży o długości ponad 500 metrów polecany jest wprawnym narciarzom, natomiast wyciąg Zółwik to 50 metrów łagodnego terenu przeznaczony dla dzieci.

Trasy zjazdowe Cieniawa Ski są regularnie naśnieżane i ratrakowane, a wieczorami dokładnie oświetlane. Znajdziemy tu również darmowy parking, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego oraz możliwość skorzystania z usług instruktora jazdy. Dla głodnych gości dostępna jest karczma oferująca wyśmienite jedzenie.

Stacja Narciarska Cieniawa SkiŹródło: cieniawa-ski.pl

Lokalizacja Stacji Narciarskiej Cieniawa SkiZobacz cennik skipassów tacji Narciarskiej Cieniawa Ski

10. Ośrodek Narciarski Sucha Dolina

Ośrodek Narciarski Sucha Dolina znajduje się w miejscowości Piwniczna Zdrój. Składa się on na 9 wyciągów orczykowych raz talerzykowych, których przepustowość to aż 5400 osób/godzina. Łączna długość tras zjazdowych to aż 10 km, z czego najdłuższa z nich wynosi 1,5 km, a różnica wzniesień na niej to aż 218 metrów.

Stok jest regularnie naśnieżany i ratrakowany, by zapewnić idealne warunki do jazdy. Dodatkowo na bieżąco likwidowane są również muldy, a po zmroku trasy oświetlone są za pomocą idealnie rozmieszczonego oświetlenia. Bezpieczeństwo narciarzy sprawdzane jest przez całą dobę przez wykwalifikowanych ratowników GOPR.

Ośrodek Narciarski Sucha DolinaŹródło: tumalopolska.pl 

Lokalizacja Ośrodka Narciarskiego Sucha Dolina