Skip to main content
Pokoje gościnne Zygmuntowska - Noclegi - Nowy Sącz, ul. Zygmuntowska 17-15

TOP 10 atrakcji w Nowym Sączu dla miłośników aktywnego wypoczynku

Nowy Sącz to miasto pełne możliwości, niezależenie od tego, czy jesteś zwolennikiem zwiedzania zabytków, odkrywania nowych smaków, czy też poszukujesz rozrywek, które podniosą poziom adrenaliny. Jeśli jednak należysz właśnie do tej ostatniej grupy, mamy dla Ciebie ranking 10 atrakcji, które z pewnością sprawią, że Twoje serce zabije nieco mocniej. Potrzebujesz prawdziwego zastrzyku emocji? Zapraszamy do lektury!

Najlepsze atrakcje w Nowym Sączu, które podnoszą adrenalinę

1. Tor gokartowy NITRO Karting Gokarty Nowy Sącz

Nasz ranking rozpoczyna tor gokartowy NITRO Karting, mieszczący się w podziemnym parkingu tutejszej Galerii Sandecja, działającej przy ul. Węgierskiej 170. To właśnie tutaj gromadzą się wszyscy miłośnicy zabawy w najlepszym wydaniu. Na nich czeka już tor o długości 300 m z najdłuższą prostą! 100 metrów to wystarczająco dużo, by osiągnąć imponującą prędkość i poczuć się choć na chwilę jak kierowca Formuły 1. Sprzyja temu również system pomiaru, którego inspiracją stały się światowe tory wyścigowe. Taką przygodę umożliwia nowoczesna flota gokartów, wyposażonych w systemy, gwarantujące bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Nic dziwnego, że spędzają tu długie godziny nie tylko dorośli, ale również znacznie młodsi miłośnicy prędkości.

Tor gokartowy NITRO Karting Gokarty Nowy Sącz - Atrakcje Nowego Sącza

2. ShareLocked Room Escape

Jesteś miłośnikiem kreatywnego działania, a rozwiązywanie zagadek to Twoja pasja? W takim razie ShareLocked Room Escape to idealne miejsce właśnie dla Ciebie. Tutaj, pod adresem u. Długosza 41, czekają na Ciebie cztery pokoje, dzięki którym odkryjesz legendy Camelotu, zagłębisz się w tajemniczą zbrodnię, odwiedzisz nawiedzony dwór i włamiesz się do muzeum, by ukraść cenne dzieło. W każdym pomieszczeniu trzeba wykazać się sprytem, pomysłowością, kreatywnością w działaniu, a przede wszystkim współpracą zespołową. Bo tzw. escape room to rozrywka, do której warto zaprosić przyjaciół lub rodzinę pamiętając, że jej najmłodszy uczestnik musi mieć ukończone 12 lat.

Share Locked Escape Room - Atrakcje Nowy Sącz

3. ARENA-X Laserowy Paintball

Laserowy Paintball to rozrywka dla tych, którzy uwielbiają sportową rywalizację. Pod adresem Popardowa Niżna 165 można oddać się jej bez opamiętania. Walka o flagi, drużynowe starcia, zdobywanie stref czy zabawa każdy na każdego dostarczą prawdziwego zastrzyku adrenaliny dla wszystkich jej miłośników. Wyjątkową zabawę z pewnością zagwarantuje również tryb zombie, w którym uczestnicy próbują wydostać się z zainfekowanej strefy. Co ważne, rozrywka ta jest w pełni bezpieczna. Laser nie pozostawia siniaków i farby na ubraniu i nie wymaga konieczności zakładania ochronnych masek. Nic dziwnego, że w takich rozgrywkach biorą udział całe rodziny, choć ARENA-X Laserowy Paintball wybierana jest również na miejsce wieczorów kawalerskich czy firmowych imprez integracyjnych.

ARENA-X Laserowy Paintball - Atrakcje w Nowym Sączu

4. Laser Shot

Laser Shot to kolejna propozycja dla fanów zabawy z laserami. Tym razem powinni oni udać się pod adres ul. Piotra Skargi 5. Tutaj, w samym centrum miasta, czeka na nich wyjątkowa atrakcja, dzięki której sprawdzić można swoją spostrzegawczość, wzrok i refleks. Laser Shot, bo właśnie o tym miejscu mowa, to doskonała, a zarazem w pełni bezpieczna rozrywka dla całych rodzin. Dla ich najmłodszych członków przygotowano tutaj specjalną salę oraz niezwykle wciągający scenariusz, gwarantujący całe godziny wyśmienitej zabawy. Dreszczyk emocji, sprawdzian spostrzegawczości i szybkości w działaniu oraz zastrzyk adrenaliny w najlepszym wydaniu? Jeśli poszukujesz takich atrakcji, LaserShot z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Lase Shot Nowy Sącz - Atrakcje w Nowym Sączu

5. Pumptrack Nowy Sącz (Park Sportów Miejskich)

Park Sportów Miejskich, czyli tzw. pumptrack, to największy nie tylko w Polsce, ale również i w całej Unii Europejskiej kompleks, oferujący wyśmienitą rozrywkę wielbicielom aktywnego wypoczynku z doskonałą zabawą i nutką adrenaliny. W jego skład wchodzą asfaltowe i rowerowe place zabaw i tory o różnym stopniu trudności. Tutaj swoje umiejętności mogą ćwiczyć zarówno mali amatorzy doskonałej rozrywki, jak i przyszli reprezentacji kraju w olimpijskiej dyscyplinie BMX RACING. Jeśli więc chcesz spróbować swoich sił w jeździe na rowerze, koniecznie udaj się na ul. Piłsudskiego i oddaj się wyśmienitej zabawie w towarzystwie innych miłośników dwóch kółek.

Pumptrack Nowy Sącz (Park Sportów Miejskich)

6. Aeroklub Podhalański them. Leopold Kwiatkowski

Areoklub to z kolei idealne miejsce dla miłośników podniebnych lotów. Tutaj każdy może spojrzeć na świat z podniebnej perspektywy i przekonać się, jak wiele radości przynosi bujanie w przestworzach. Aby doświadczyć tych emocji, należy udać się na lotnisko w Łososinie Dolnej – jedno z najpiękniej położonych w Polsce. W aeroklubie kształcą się profesjonalni piloci, choć wrażeń nie zabraknie tu również dla amatorów latania rekreacyjnego. Na miejscu czeka już profesjonalna kadra oraz nowoczesna flota, zapewniająca moc podniebnych wrażeń i prawdziwy zastrzyk adrenaliny w najlepszym wydaniu.

Aeroklub Podhalański them. Leopold Kwiatkowski

7. Projekt Paintball Żbikowice - Nowy Sącz – Limanowa

Projekt Paintabll to kolejna nasza propozycja dla miłośników wyzwań, podnoszących poziom adrenaliny i zapewniających dreszczyk emocji. Aby ich zakosztować, należy udać się pod adres Żbikowice 59. To właśnie tutaj mieści się zupełnie nowe pole paintabllowe, na którym doskonale bawią się dorośli i młodzież, ale również najmłodsi wielbiciele aktywnej rozrywki. Tym razem jednak lasery zastąpione zostają kulkami, a gracze, wyposażeni w mundury i maski ochronne, mogą poczuć ducha prawdziwej przygody. Tym, którzy preferują inną formę zabawy,Projekt Paintabll zapewnia również dmuchany zamek, elektryczne crossy oraz możliwość rozbicia namiotu na polu namiotowym.

Projekt Paintball Żbikowice - Nowy Sącz – Limanowa

8. JUMP MANIA Park Trampolin

JUMP MANIA, działająca pod adresem ul. Zielona 27, to sposób na szaloną rozrywkę w powietrzu. Umożliwia to ponad 50 trampolin, które nie tylko podniosą poziom endorfin, ale również zadbają o kondycję fizyczną uczestników zabawy. Wśród przygotowanych atrakcji, największą popularnością cieszy się strefa gladiatorów, ninja warrior i trampolinowa rynna. Na 1600 m² mieści się jednak nie tylko strefa rekreacyjna, ale również i profesjonalna, w której swoje umiejętności szlifują akrobaci i gimnastycy. Nad dobrą zabawą czuwają natomiast doskonale wyszkoleni trenerzy, którzy służą doświadczeniem i wiedzą, dbając jednocześnie o wyśmienitą atmosferę w trakcie walki z grawitacją.

JUMP MANIA Park Trampolin - Nowy Sącz

9. Park linowy Lemur

Park linowy Lemur to prawdziwa gratka dla miłośników sprawnościowych wyzwań. Tutaj całe rodziny mogą spróbować swoich sił na torach o różnej trudności, ćwicząc umiejętność uwagi i koncentracji. Jednak park linowy to przede wszystkim wyśmienita zabawa wśród piękna przyrody, nad bezpieczeństwem której czuwają wykwalifikowani instruktorzy. Dodatkowym atutem jest w tym przypadku również dogodna lokalizacja, tuż obok popularnego kąpieliska Stawy. Nic dziwnego, że Lemur Park stał się jednym z miejsc, najczęściej wybieranych przez miłośników rodzinnych rozrywek, podnoszących adrenalinę i poziom endorfin w organizmie.

Lemur rope park - Park linowy Lemur

10. Centrum Wspinaczkowe Boulder-Zonee

Pod nazwą Climbing wall Boulder-Zone kryje się nowoczesne centrum wspinaczkowe, działające przy ul. 29 listopada 21. Tutaj, pod czujnym okiem instruktorów, można postawić swoje pierwsze kroki na ściance i przekonać się, czy wspinaczka będzie dobrym kierunkiem rozwoju. Z takiej oferty korzystają z chęcią zarówno dorośli, jak i znacznie mniejsi entuzjaści przygód. To właśnie dla nich przygotowano w pełni bezpieczną strefę KIDS-ZONE, idealnie dopasowaną do potrzeb i możliwości maluchów. Dorośli miłośnicy wspinaczki mogą również spróbować tutaj swoich sił, niezależnie od umiejętności i poziomu zaawansowania. Jeśli chcesz więc odkryć pełnię swoich wspinaczkowych możliwości, Climbing wall Boulder-Zone będzie miejscem idealnym dla Ciebie.

Centrum Wspinaczkowe Boulder-Zonee

Jak aktywnie spędzić czas w Nowym Sączu?

Jak nietrudno zauważyć, Nowy Sącz niesie ze sobą cały wachlarz możliwości dla osób, wolących zamienić odpoczynek na kanapie na szaloną rozrywkę, która może przybierać różne formy. Tutaj coś dla siebie znajdą entuzjaści górskich wspinaczek, paintballowych starć z dreszczykiem emocji czy po prostu wesołej zabawy, angażującej wszystkich członków rodziny. Jeśli chcesz wykorzystać cały potencjał miasta w tym zakresie, zapraszamy do zarezerwowania pokoju gościnnego Zygmuntowska. Stworzymy dla Ciebie doskonałą bazę wypadową, z której obierzesz najlepszy dla siebie kierunek, sprawdzając kolejne rozrywki dla wielbicieli adrenaliny w Nowym Sączu i poza jego granicami.

Szukasz noclegu w samym sercu Nowego Sącza? Sprawdź naszą ofertę!

Pokoje gościnne Zygmuntowska