Skip to main content
Pokoje gościnne Zygmuntowska - Noclegi - Nowy Sącz, ul. Zygmuntowska 17-15

TOP 10 - najlepsze wieże widokowe w okolicach Nowego Sącza

Wieże widokowe to wyjątkowe konstrukcje, dzięki którym możemy podziwiać fascynujące widoki, często również i te, które rozciągają się sponad koron drzew. Z ich szczytów oglądamy zapierające dech w piersiach krajobrazy, górskie pejzaże czy panoramy miast. To obowiązkowe punkty na turystycznej mapie wszystkich tych, którzy cenią sobie doskonale warunki do obserwacji i podziwiania piękna otaczającego nas świata. Które wieże widokowe odwiedzić, będąc w Nowym Sączu? By nieco ułatwić podjęcie decyzji, przedstawiamy ranking najpopularniejszych obiektów w okolicy.

Wieże widokowe Nowy Sącz - Które warto zobaczyć?

1. Wieża widokowa na Eliaszówce

Eliaszówka to najwyższy, bo mierzący sobie 1023 m n.p.m. szczyt w Górach Lubowelskich, położonych tuż przy granicy ze Słowacją. Sam wierzchołek wzniesienia jest zalesiony. Fascynujące widoki na pobliskie tereny zapewnia jednak wznosząca się na wysokość 20 m drewniana wieża widokowa. Podziwiać z niej można okoliczne szczyty, również te, znajdujące się na terenie, należącym do naszych sąsiadów. Wejście na wieżę jest darmowe, a ci, którzy będą potrzebowali nieco odpoczynku, mogą zażyć go w pobliskiej wiacie.

Wieża widokowa na Eliaszówce

2. Wieża widokowa na Mogielicy

Mogielica jest najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego, liczącym sobie 1170 m n.p.m. Wznosząca się na niej wieża widokowa, zastąpiła zniszczony drewniany obiekt, który przez lata popadał w ruinę. Dziś turyści mogą oglądać rozległe panoramy, wspinając się na bezpieczną, stalową konstrukcję. Nowa wieża ma aż 23 m wysokości, a z jej szczytu możemy zupełnie za darmo podziwiać nie tylko Beskid Wyspowy, Sądecki i Żywiecki, ale przy dobrej pogodzie również Tatry, a także Małą Fatrę w słowackich Karpatach Zachodnich.

Wieża Widokowa na Mogielicy

3. Wieża widokowa pod Jaworzem

Góra Jaworz mierzy sobie 921 m n.p.m. Dlatego też mogłoby się wydawać, że nie zapewnia ona fascynujących widoków. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. A wszystko to dzięki wieży widokowej, wznoszącej się na wysokość 20 m. Ze szczytu drewnianej konstrukcji podziwiać można za darmo Beskid Sądecki i Niski, Zalew Rożnowski i panoramę Nowego Sącza. Będąc na miejscu, warto skorzystać również z pola biwakowego i wiaty, chroniącej przed deszczem i upałem.

Wieża widokowa pod Jaworzem

4. Wieża widokowa na Gorcu

Wieża liczy sobie aż 20,7 m wysokości, a wejście na nią jest zupełnie darmowe. Ta drewniana konstrukcja z tarasem widokowym na szczycie, pozwala podziwiać piękno Beskidów i Pienin, a przy dobrej pogodzie również i Tatr. To jedna z nielicznych wież z drewnianą obudową, pozwalającą na wejście również osobom z lękiem wysokości. Wcześniej jednak należy zdobyć szczyt Gorc, wznoszący się na wysokość 1228 m, a także pokonać 138 schodów, prowadzących na szczyt konstrukcji.

Wieża widokowa na Gorcu

5. Wieża widokowa na Magurkach

Ci, którzy nie lubią długich wędrówek górskimi szlakami, mogą podjechać samochodem pod samą wieżę widokową na Magurkach, znajdującą się na Szlaku Kultury Wołoskiej. Drewniana konstrukcja, wznosząca się na szczycie Magurki, liczącej 1108 m wysokości to szansa, by odkryć piękno Gorców, Beskidów, ale również i Tatr. Ułatwiają to znacząco tablice z panoramą gór, umieszczone na szczycie konstrukcji, wznoszącej się na imponującą wysokość 30 m!

Wieża widokowa na Magurkach

6. Wieża widokowa Krynica Zdrój

Wieża widokowa w Krynicy Zdroju wyróżnia się znacząco na tle innych tego typu obiektów. Została ona wybudowana na szczycie Słotiwny Arena (896 m n.p.m.) – stacji narciarskiej, na którą dostać się można w ramach dłuższej wyprawy lub dzięki wyciągowi krzesełkowemu. Sama wieża wznosi się na wysokość 49,5 m. Stąd udać się można na spacer w koronach drzew, drewnianą ścieżką o łącznej długości 1030 m. Za taką przyjemność zapłacić należy od 48 do 55 zł. Dodatkowe opłaty pobierane są za wjazd i zjazd kolejką, choć dla rodzin z dziećmi przewidziano również rabaty.

Wieża widokowa Krynica Zdrój

7. Wieża widokowa Koziarz

Koziarz to szczyt o wysokości 943 m n.p.m., znajdujący się w paśmie Radziejowej, należącej do Beskidu Sądeckiego. Z jego wierzchołka podziwiać można za darmo pobliskie Gorce i Beskidy, ale również i Pieniny. A wszystko to dzięki drewnianej wieży, wznoszącej się na szczycie góry. Liczy sobie ona ponad 20 m wysokości a jej zwieńczenie stanowi zadaszony taras. Obudowane schody nie tylko chronią turystów przed kiepskimi warunkami, ale również pozwalają spojrzeć ze szczytu osobom, zmagającym się z lękiem wysokości.

Wieża widokowa Koziarz

8. Wieża widokowa na Radziejowej

Radziejowa to najwyższy szczyt Beskidu Sadeckiego, wznoszący się na wysokość 1265 m n.p.m. Na wzniesieniu tym stanęła z kolei wieża widokowa, licząca sobie 22,16 m. Zastąpiła ona podobną konstrukcję, która w 2010 r. została zniszczona w wyniku uderzenia pioruna. Dzięki drewnianej platformie widokowej, turyści mogą zupełnie za darmo podziwiać rozległy widok nie tylko na Beskidy, ale również i na Pieniny, Tatry i malowniczą Dolinę Popradu.

Wieża widokowa na Radziejowej

9. Bruśnik wieża widokowa

Wieża widokowa we wsi Bruśnik to odpowiedź na potrzeby tych, którzy chcieliby zachwycić się pięknem Pogórza Ciężkowickiego i Rożnowskiego, a także Beskidów i Tatr. Jest to możliwe dzięki 23 metrowej konstrukcji, ze szczytu której rozciąga się fantastyczna panorama na bliższe i dalsze okolice. Można je podziwiać aż z 5 tarasów, z których najwyższy znajduje się na wysokości 18 m. Na każdym z nich umieszczono tablice informacyjne. Wejście na wieżę jest darmowe, a wrażenia z takiej wycieczki będą z pewnością niezapomniane.

Wieża widokowa Bruśnik

10. Wieża widokowa Jaworze

Wieża widokowa na szczycie Jaworze, wznoszącym się na wysokość 882 m n.p.m., to stalowa konstrukcja, z której podziwiać można pobliski Grybów, Beskid Niski, a przy dobrej pogodzie również i Tatry. Ten darmowy punkt obserwacyjny, przyciąga całe rzesz turystów. Nic dziwnego, bo większość szczytów Beskidu Niskiego jest zalesiona. Warto wiedzieć jednak, że konstrukcja , pomimo swojej solidności, może nieco bujać się przy podmuchach wiatru, co z pewnością utrudni zdobywanie szczytu osobom z lękiem wysokości.

Wieża widokowa Jaworze

Nocleg w Nowym Sączu - idealna baza do odkrywania wież widokowych

W okolicach Nowego Sącza znajduje się wiele interesujących wież widokowych. Aby w pełni cieszyć się niesamowitymi widokami na okolicę i poznać historię Małopolski, zawartą w tych niezwykłych punktach obserwacyjnych, warto zarezerwować nocleg w Nowym Sączu, który stanowi doskonałą bazę wypadową do odwiedzenia wież widokowych. Zapraszamy do rezerwacji noclegu w Pokojach Zygmuntowska, położonych w dwóch zabytkowych kamienicach. Jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą łączyć odkrywanie piękna regionu z komfortowym wypoczynkiem w centrum jednego z najbardziej malowniczych miast Małopolski.

Zobacz naszą ofertę noclegową:
Pokoje gościnne Zygmuntowska