Skip to main content
Pokoje gościnne Zygmuntowska - Noclegi - Nowy Sącz, ul. Zygmuntowska 17-15

Ferie w Nowym Sączu - Zimowe atrakcje miasta w 2024 roku

Sądecczyzna to region, który wart jest odwiedzenia o każdej porze roku. Zimowa przerwa w nauce szkolnej jest tu jednak okresem szczególnym - w jej trakcie można skorzystać z wielu atrakcji, przygotowanych przez miejscowy samorząd, organizacje pozarządowe oraz lokalnych przedsiębiorców. Co czeka więc na osoby, które wybiorą na miejsce wypoczynku podczas ferii 2024 w Nowym Sączu?

Ferie Nowy Sącz 2024 - najlepsze atrakcje

Ferie 2024 - Nowy Sącz rajem dla miłośników sportu

Zimą ziemię sądecką odwiedzają przede wszystkim miłośnicy aktywnego wypoczynku. Nie powinno to dziwić - do ich dyspozycji oddano w naszym regionie między innymi:

 • trzy kryte lodowiska (w Nowym Sączu, pobliskim Chełmcu oraz w Muszynie);
 • tor saneczkowy o długości 1900 metrów (znajduje się on na zboczach Jasieńczyka);
 • liczne stoki narciarskie.

W czasie ferii 2024 w Nowym Sączu można odwiedzić też obiekty, opisane przez nas w artykule TOP 10 atrakcji w Nowym Sączu dla miłośników aktywnego wypoczynku, choć trzeba zaznaczyć, że w zimie korzystać można przede wszystkim z tych spośród nich, które zlokalizowane są pod dachem. Wiele atrakcji - i to nie tylko sportowych - przygotowano też w naszym regionie specjalnie z myślą o dzieciach.

Jakie miejsca w Nowym Sączu warto odwiedzić z dziećmi w czasie ferii 2024?

Dla rodzin z dziećmi, które wybiorą się na ferie 2024 do Nowego Sącza, ciekawym sposobem spędzenia wolnego czasu może być wizyta na miejskim basenie. Jak pisaliśmy w tekście Top 10 atrakcji dla dzieci w Nowym Sączu, na gości czeka tam m.in. zjeżdżalnia o długości 45 metrów oraz atrakcje takie jak przeciwprąd, gejzer czy grzybek. W mieście działają również sale zabaw, parki trampolin i tory gokartowe. Na dodatek w nowosądeckim teatrze - specjalnie z myślą o najmłodszych - zaplanowano w okresie zimowej przerwy w nauce zajęcia warsztatowe.

Narty w Nowym Sączu - Gdzie warto jechać na ferie w 2024 roku?

Ferie 2024 w Nowym Sączu — gdzie jechać z dziećmi na narty?

W czasie ferii 2024 Nowy Sącz może stać się również bazą wypadową dla osób, które zechcą odwiedzić jeden z licznych w tej okolicy ośrodków narciarskich. Szczegółowo opisaliśmy je wszystkie w tekście Top 10 wyciągów narciarskich w okolicach Nowego Sącza, jednak warto wiedzieć, że niektóre spośród nich oferują specjalne udogodnienia dla dzieci. Do potrzeb najmłodszych świetnie przystosowane są:

 • Słotwiny Arena (do tutejszych atrakcji należy m.in. narciarski plac zabaw);
 • Cieniawa (znajdziemy tam specjalnie przygotowany, łagodny stok);
 • Jaworzyna Krynicka (miejscowa stacja narciarski dysponuje m.in. wyciągiem szkoleniowym).

Każdy, kto wybierze jako miejsce pobytu w czasie ferii 2024 Nowy Sącz, będzie w stanie z łatwością dotrzeć do każdego z tych obiektów.

Ferie 2024 - Nowy Sącz i okolice: jakie zabytki warto zobaczyć?

Pobyt na Sądecczyźnie może być również okazją do odwiedzenia lokalnych zabytków. Szczególnie godne polecenia obiekty znajdują się w naszym zestawieniu, dostępnym pod adresem: https://www.zygmuntowska.pl/blog/top-10-atrakcji-w-nowym-saczu, wśród których można wymienić między innymi:

 • Miasteczko Galicyjskie,
 • Sądecki Park Etnograficzny,
 • zamek w Rytrze.

Wybierając się na ferie 2024 do Nowego Sącza, można również pokusić się o wycieczkę do znanej z architektury drewnianej Krynicy-Zdroju lub do Muszyny (niedawno odbudowano tam zamek).

Nocleg na ferie w Nowym Sączu
Skontaktuj się z nami!

Co na ferie 2024 przygotowały władze Nowego Sącza?

W czasie zimowej przerwy w zajęciach szkolnych można też skorzystać z licznych atrakcji, przygotowanych przez władze miasta. Warto wymienić w tym kontekście przede wszystkim program "Bezpieczne Ferie 2024". W jego ramach przewidziano:

 • naukę jazdy na nartach oraz łyżwach,
 • zajęcia sportowe,
 • warsztaty taneczne,
 • zajęcia plastyczne.

Oczywiście nie są to wszystkie imprezy, jakie przygotował na ferie 2024 Nowy Sącz - pełen ich wykaz znajduje się na stronie tutejszego urzędu miasta.

Atrakcje na ferie w Nowym Sączu

Ferie 2024 w Nowym Sączu — co proponują organizacje pozarządowe?

Podczas ferii 2024 w Nowym Sączu można też skorzystać z ofert organizacji społecznych. Przykładowo Stowarzyszenie Sursum Corda proponuje w tym okresie udział w półzimowiskach. W ich ramach przewidziano między innymi:

 • kuligi,
 • udział w zabawach sportowych,
 • spektakle teatralne i seanse filmowe.

Zajęcia te są oczywiście bezpłatne.

Ferie 2024 - Nowy Sącz najlepszą bazą wypadową do zwiedzania Małopolski

Pobyt w Nowym Sączu może być również świetną okazją do zwiedzenia regionu. Można skorzystać przy tym z promocji władz województwa: w ramach oferty "Małopolski bilet na ferie" w okresie od 10 do 25 lutego przejazdy lokalnymi pociągami kosztować będą - w przypadku dzieci i młodzieży szkolnej - jedynie złotówkę. Przypomnijmy, że Nowy Sącz jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w tym regionie kraju - z tutejszej stacji można łatwo dotrzeć między innymi do Tarnowa, Krakowa, Bochni, Krynicy-Zdroju i Muszyny. Nocleg w naszym obiekcie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie dworca, może być więc znakomitym rozwiązaniem dla osób, które wybiorą na miejsce pobytu w czasie ferii 2024 Nowy Sącz, a przy okazji będą chciały - korzystając z opisanej wyżej oferty - zwiedzić Małopolskę.

Chcesz spędzić ferie 2024 w Nowym Sączu?
Sprawdź naszą ofertę!